Një uturimë nga nëntoka, pastaj tmerri dhe tymi pushtoi gjithçka

Tërmeti i mesditës së djeshme në me epiqendër Petrinjan në Kroaci ka shkaktuar deri më tani 7 të vdekur, më e vogla 12 vjeç.

Mediat lokale raportojnë se dyshohet se nën rrënoja gjenden ende persona të pajetë.

Goditja ishte e shkurtër por e fortë duke shkaktuar tmerr tek banorët e zonës.

Kjo u duk edhe nga videoja e kryebashkikuat të Petrinjas, i cili ishte në një konferencë për shtyp live me mediat kur ra tërmeti. Pamjet nuk kanë nevojë për koment. /albeu.com

Shtuar më 30/12/2020, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori