Një uragan katastrofik do të shfaqet sot
Një urgan pritet që të shfaqet sot në Meksikë. Për këtë arsye sinoptikanët ka lëshuar një paralajmërim për pjesë të bregdetit të saj në Paqësor, ndërsa kanë nisur përgatitjet e banorëve për të parandaluar kërcënimin, që vjen nga uragani Willa.

Qendra Kombëtare e Uraganeve, uragani Willa do nisë fillimisht në bregun jug-perëndimor të Meksikës dhe është potencialisht katastrofik.
Kjo do të jetë një stuhi e kategorisë 4, pra shumë e fortë nga 5 që renditen uraganët, dhe do të shoqërohet nga shira të rrëmbyer dhe përmbytje të mëdha.

Shtuar më 23/10/2018, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori