Një tjetër tërmet godet Greqinë, ku ishte epiqendra dhe sa ballë
Një tërmet i forcës 4.6 ballë të shkallës Rihter goditi mëngjesin e kësja të premte Kretën.

Sipas Institutit Gjeodinamik në ishull, tërmeti ndodhi 49 km në veriperëndim të Kassos, ndërsa thellësia e tij vlerësohet në 27.5 km.

Deri më tani nuk raportohen dëme materiale, ndërkohë që lëkundjet sizmike kan shkaktuar ankth dhe frikë në popullatë.
Shtuar më 22/01/2021, ora 09:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori