Nje termet mbi 8 balle godet Kilin
Albeu.com
Një tërmet i fuqishëm 8.3 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në Kili, duke bërë që të dridhen ndërtesat e vendit. Ndërkohë, pas lëkundjes sizmike, Instituti Gjeologjik Amerikan ka ...... dhënë alarmin për tsunami në brigjet e Kilit dhe Perusë.

Sipas raporteve të para të korrespondentëve, në kryeqytetin kilian Santiago u lëkundën ndërtesa dhe u ndërpre rryma elektrike. Deri tani nga tërmeti ka vdekur një person.
Shtuar më 27/02/2010, ora 16:07
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori