Një tërmet i frikshëm kërcënon Kaliforninë, shkencëtarët japin alarmin
Shkencëtaret kanë dhënë alarmin për një tërmet të mundshëm në shtetin e Kalifornisë në SHBA pas atij që ndodhi në Meksikë disa javë më parë, i cili vrau më shumë se 300 veta.

Alarmi është dhënë nga Simon Day, i cili theksoi se sa herë në histori ka patur një tërmet të fuqishëm në zonën ku ra ai i Meksikës, atëherë është ndjekur nga të tjerë të ngjashëm në zonën veriore, shkruan Albeu.com.

"Ndodh një herë në 160 vite dhe tani wshtw mbushur koha që nga tërmeti i fundit i madh që ka ndodhur në zonë"., - tha ai duke paralajmëruar se mund të përsëritet eksperienca e së shkuarës. /albeu.com/
Shtuar më 07/10/2017, ora 11:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori