E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
Një nga 'terroristët' pjesë e një dokumentari në vitin 2005 (VIDEO)
Një nga personat e dyshuar për sulmin terrorist Cherif Kouachi ka qenë pjesë e një programi televiziv të transmetuar në Francë3 në vitin 2005">2005.

Edhe në këtë program, megjithëse jo drejtpërdrejt Kouachi dëshmon sesi mund të shkohet për të luftuar në Siri.

Ai bën stërvitje lidhur me këtë gjë dhe diku në një park bën përgatitje edhe sikur po shkon në luftë.

Cherif Kouachi ka qenë i dënuar, pasi u arrestua teksa përpiqej që të dërgonte ushtarë në Siri dhe në Irak.

Ai fillimisht u dënua me 3 vjet burg, por se gjatë dënimit iu ul një vit e gjysmë./albeu.com/


Shtuar më 08/01/2015, ora 14:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori