Një grup ushtarësh në Angli arrestohen për vepra terroriste
Tre meshkuj, përfshirë dy ushtarë britanikë janë arrestuar sipas ligjeve të terrorit pasi janë anëtarë të grupit të ndaluar neonazist.

Alexander Deakin, 22 vjec, Mikko Vehvilainen, 32 vjec dhe Mark Barrett, 24 vjeç janë akuzuar se janë anëtarë të Aksionit Kombëtar.

Ishte grupi i parë i ekstremit të djathtë që u ndalua nga departamenti i qeverisë në 2016. Ata janë pjesë e grupit të pesë burravearrestuar më 5 shtator.

Ata do të dalin para gjykatës të martën, ndërsa policia ka thënë se arrestimet janë përcaktuar që më përpara dhe nuk kanë shkaktuar asgjë që cënon sigurinë publike. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2017, ora 22:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori