Një 115 vjeçar japonez, njeriu më i moshuar në botë (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Një 115 vjeçar japonez është shpallur njeriu më i moshuar në botë. Jirouemon Kimura i cili jeton në rajonin e Kiotos, që nga viti i kaluar është çertifikuar si njeriu më i vjetër nga Libri i Rekordeve, Guiness.

Këtë titull ai e mori pas vdekjes së Dina Manfredini nga shteti i Iowa-s së SHBA. /albeu.com/
Shtuar më 18/12/2012, ora 12:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}