Njė 115 vjeēar japonez, njeriu mė i moshuar nė botė (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njė 115 vjeēar japonez ėshtė shpallur njeriu mė i moshuar nė botė. Jirouemon Kimura i cili jeton nė rajonin e Kiotos, qė nga viti i kaluar ėshtė ēertifikuar si njeriu mė i vjetėr nga Libri i Rekordeve, Guiness.

Kėtė titull ai e mori pas vdekjes sė Dina Manfredini nga shteti i Iowa-s sė SHBA. /albeu.com/
Shtuar më 18/12/2012, ora 12:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.