Një tërmet i pashmangshëm 7 ballësh pritet të godasë Kaliforninë
Pëlqej
Një tërmet 7 ballësh pritet të godasë Kaliforninë.

Gjeologët kanë zbuluar se më shumë se 140 tërmete të vogla kanë gotitur gjatë gjithë kohës nëntokën e liqenit që ndodhet në veri të San Diego.

Zyra e Shërbimeve Emergjente ka paralajmëruar se ky tërmet ka më shumë gjasa të godasë në tre ditët e ardhshme, kjo pas frikës dhe zërave se dukuria mund të shkaktojë një tërmet shumë më të madh që ndikon në pjesën jugore të shtetit, duke përfshirë Los Angeles, San Diego dhe San Bernardino.

"Sa herë që ka aktivitet i rëndësishëm sizmike në afërsi të San Andreas, ne sizmologët bëhemi nervoz", tha Thomas Jordan, drejtor i Qendrës së Tërmeteve të Kalifornisë Jugore. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2016, ora 13:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori