Nisi Ramazani por si u prit në shumë shtete të botës (FOTO LAJM)

Tradita nis që në shekullin e nëntë dhe përkujton muajin kur profeti Muhamed u mbyll në një shpellë, në veri të Mekës, për ripërtëritje shpirtërore.

Myslimanë nga e gjithë bota e festojnë Ramazanin duke agjëruar, që do të thotë të mos pinë ujë, të mos hanë ushqim e të mos kryejnë marrëdhënie seksuale nga lindja e deri në perëndim të diellit.

Ramazani festohet nga rreth 2 miliardë myslimanë në të gjithë botën.
Shtuar më 06/05/2019, ora 20:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori