Nis ndërtimi i "Murit të Madh të Kalais" kundër refugjatëve
Franca ka nisur ndërtimin e "Murit të madh të Kalais" që të ndalojë refugjatët të hipin në makina apo kamionë për të shkuar në Angli.

Sipas medieve, muri do të jetë rreth 4 metra i lartë dhe do të financohet nga Britania me rreth 2.5 milionë paund.

Muri do të jetë i gjatë rreth 1 kilometër përgjatë rrugës që të dërgon për në portin francez.

Parashikohet se finalizimi i ndërtimit të këtij muri do të përfundojë pak para vitit të ri. /albeu.com/
Shtuar më 17/10/2016, ora 10:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori