Nis kriza politike në Serbi, G17 Plus braktis koalicionin qeveritar
Albeu.com
Partia liberale G17, një parti kryesore e koalicionit qeverisës të kryeministrit Vojislav Koshtunica u terhoq nga postet drejtuese në qeveri dhe deklaroi se deputetët e saj do të tërhiqen nga parlamenti, deri në pritje të zgjedhjeve të parakohëshme.Kjo force politike kishte paralajmëruar dorëheqjen në rast se i akuzuari për krime lufte Ratko Mladiç nuk arrestohej, dhe si rredhojë Bashkimi Europian të fillonte bisedimet me Serbinë për anëtarësimin. start
Shtuar më 01/10/2006, ora 21:59
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori