Nigeri, vriten tre doktorë kinezë
Tre doktorë janë vrarë si pasojë e një sulmi në verilindje të Nigerisë. Sipas mediave disa persona të armatosur kanë hyrë në ndërtesën e doktorëve në qytetin e Potiskum, dhe kanë qëlluar.


Viktimat duket se janë me kombësi të huaj. Sipas mediave ndërkombëtare ata janë koreano-jugorë, ndërsa të tjera thonë se janë nga Kina. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2013, ora 15:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori