E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet Interit, kuqezinjtë mundin Romën por dëmtohet Ibra (
Nga Soros tek Madona, të gjithë VIP-at e nxjerrë zbuluar prej Paradise Papers
Tani që ra perdja, duket se nuk ka më ëngjëj në botën e politikës, artit dhe financës. Ja disa prej personazheve që kanë dalë zbuluar nga rrjedhja më e fundit e informacionit dhe dokumentave.

Sekretari amerikan i Thesarit, Wilbur Ross, i cili ka një pjesëmarrje të maskuar prej shoqërive offshore, në një kompani transportesh të kontrolluar nga rrethi më i ngushtë i presidentit rus, Vladimir Putin.

Manjati rus Yuri Milner, ortak i dhëndrrit të Trumpit, Jared Kushner, që ka investuar në Facebook dhe Twitter falë financimeve të një banke shtetërore ruse.

Financieri miliarder George Soros.

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Paul Allen.

Stephen Bronfman, krahu i djathtë i kryeministrit kanadez, Justin Trudeau.

Këngëtarja Madonna.

Kreu i grupit U2, Bono Vox, alias Paul David Hewson.

Mbretëresha Noor e Jordanisë. / Bota.al
Shtuar më 06/11/2017, ora 10:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori