"New Yok Times": Mullah Omar eshte ende gjalle
Albeu.com
Gazeta amerikane “New York Times” shkruan se Mullah Muhamed Omar është gjallë. Sipas së përditeshmes Njujorkeze Omar është organizatori i talebanëve dhe përgjegjësi kryesor në sulmet e fundit të ndërmarra ndaj forcave ISAF dhe NATO-s.
Mullah Omar i komandant i talebanëve gjatë luftës së vitit 2001, pas rënies se regjimit taleban në Kabul u zhduk dhe për disa kohe u përhapën lajme për një vdekje të mundshme të tij e cila nuk u konfirmua asnjëherë nga Uashingtoni.
Shtuar më 12/10/2009, ora 05:02
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori