Nëse shkruani në Google fjalën 'Idiot" iu del Donald Trump (FOTO LAJM)

Një sulm i pazakontë nga hakerat ka tronditur Google vetëm disa orë pas mbështetjes që i dha Donald Trump kësaj të fundit kundër gjobës të majmë që mori nga Bashkimi Evropian.

Një grup haker kanë hyrë në celulat e Google dhe fjalën " Idiot" e kanë etiketuar me fjalën Donald Trump.

E si pasojë nëse shkruani fjalën Idiot në Google dalin fotografitë e presidentit amerikan,shkruan albeu.com.

Nga ana tjetër Google ka bërë të ditur se ka filluar një hetim për të eleminuar sulmin./albeu.com/
Shtuar më 20/07/2018, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori