Nepal, i shpëtohet jeta një personi pas 80 orësh nën rrënoja (FOTO)
Një person në Nepal është mundur të shpëtohet, pas 80-orësh qëndrim nën rrënoja në një dhomë me 3 persona të tjerë të vdekur.

28-vjeçari Rishi Khanal është nxjerrë nga rrënojat e shkaktuara nga tërmeti në Katmandu.


Khanal nuk kishte ngrënë as pirë gjatë kësaj përvoje të hidhur, që filloi të shtunën kur një tërmet me magnitudë 7.9 goditi Nepalin, duke shkatërruar ndërtesa të shumta dhe duke vrarë të paktën 4,600 njerëz, raporton Reuters.

Doktori që udhëhiqte grupin ë shpëtimit tha se duket se Khanal ka shpëtuar për shkak të një qëndrimi stoik të tij përballë kushteve tejet të vështira. /albeu.com /

Shtuar më 28/04/2015, ora 20:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori