Nenshkruhet marreveshja per gazin
Albeu.com
Rusia ka siguruar lejen e Turqisë për ndërtimin e gazsjellësit Rrjedha Jugore, nëpër ujërat e Turqisë. Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdohan dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin kanë nënshkruar të enjten marrëveshjen për ...... ndërtimin e një pjese të gazsjellësit nëpër ujërat e Turqisë në Detin e Zi. Me këtë gazsjellës, Rusia shpreson të mbajë dominimin në vendet e Bashkimit Europian, të cilat po përpiqen të gjejnë edhe furnizues të tjerë me gaz.
Shtuar më 07/08/2009, ora 05:18
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori