Nënë e pashpirt, shiti djalin për 2 500 dollar
Një grua nga Teksasi shiti djalin e saj shtatëvjeçar për 2.500 dollarë për të paguar një borxh droge.

Esmeralda Garzia, u deklarua fajtore për tri akuza, shitjen e fëmijës, pastrimin e parave dhe planifikimin për shitjen e fëmijëve të tjerë. Ajo u dënua me gjashtë vite burg.

Hetuesit thanë se gruaja kishte planifikuar të njëjten gjë edhe për dy vajzat e tjera, dy dhe tre vjecare.

Djali i Garzes u gjet nga Departamenti i Sigurisë Publike i Teksasit një shtëpi në Corpus Christi, gjatë ekzekutimit të një urdhër-kërkimi për drogë, në qershor 2018.

Garza pastaj u tha hetuesve se ajo dhe i dashuri i saj kishin borxhe droge dhe ia dhanë fëmijën një gruaje për 2.500 dollar.
Shtuar më 08/04/2019, ora 17:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori