'Në Turqi, çmimi i birrës mund të rritet teksa jeni duke e pirë'
Cila është situata për njerëzit me pushime në Turqi tani?

Ata shpresojnë të shijojnë diellin, detin dhe kulturën e një vendi të bukur dhe mikpritës. Dhe nëse do t'ju duhet të këmbejnë paratë e tyre në monedhën vendase, tani do të marrin shumë më shumë monedha turke, teksa Lira po zhvleftësohet dita ditës.

Teksa lira turke është në rënie, ana tjetër e saj është rritja e shpeshtë e çmimeve.

Nocioni se kostoja e një birre mund të rritet teksa ju pini është disi e sforcuar.

Por si në çdo vend me inflacion të lartë, çmimi i ndonjë gjëje nga një filxhan kafeje tek makina me qira mund të jetë më e lartë sot se sa dje.
Shtuar më 14/08/2018, ora 20:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori