Në përledhjet në afganistan vriten 40 militanë talebanë
Albeu.com
BBCWorld duke iu referuar burimeve te ushtrise amerikane njofton se ka arritur ne 40 numri i militantëve talebanë, të vrarë në luftimet e së martës së kaluar me forcat e koalicionit.Sipas BBCWorld, në luftimet e së martës së kaluar mes forcave amerikano-afgane dhe militantëve talebanë dhe aleatëve të tyre në jug të Afganistanit, kanë humbur jetën 40 të militanë talibanë. Sipas burimve të ushtrisë amerikane në këto luftime në provincën e Zabulit ishte vrarë një polic afgan dhe qenë plagosur pesë të tjerë. Ndërkaq, nga ana amerikane, qenë plagosur gjashtë ushtarë.
Shtuar më 05/05/2005, ora 20:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori