Në Irak gratë shiten si skllave
Kjo është fotoja shokuese e aktivistes arabo- libaneze, Brigitte Gabriel e hedhur në Twitter, që po bën xhiron e botës. Në këtë foto ato shihen në një kafaz teksa shëtiten në tregje për t’u shitur si skllave.Poshtërimi i grave jazide dhe kristiane, të cilat janë kapur peng disa ditë më parë në zonën e Mosulit nga militanët e ISIS.

Luftëtarët i ndajnë vajzat në kampin e burgut dhe atëherë ato janë të detyruara të veshin vello të plotë. Herë pas here ato vendoson në një kafaz dhe militanët i shëtisin nëpër qytet për t’i shitur. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2014, ora 13:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori