Ndryshe nga gjithë të tjerët, kështu duken supermarketet amerikane në Kinë (FOTO LAJM)

Kinezët duan të dinë gjithnjë se nga e ka origjinën produkti, ndaj është e specifikuar me kujdes.
Walmart është marka më e njohur e supermarketeve në SHBA. Jo një, por disa prej pronarëve të Walmart renditen mes 100 më të pasurve në botë.

Kompania njihet për çmime më të lira në krahasim me markat e tjera, si dhe për numrin më të lartë të supermarketeve që kanë hapur.

Ata janë zgjeruar në shumë vende, por megjithatë, në Kinë duken më ndryshe, pasi janë përshtatur me tregun vendas.

Shtuar më 09/12/2019, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori