Ndërron jetë në moshën 101-vjeçare bankieri më i fashmën në histori, David Rockefeller
Ka ndërruar jetë në moshën 101 vjeçare filantropi, njëherësh edhe bankieri më i fashëm në botë, i cili ka zotëruar një nga bankat më të rëndësishmë në Manhatan, David Rockefeller.

Ai njihet njëherësh si njeriu i cili ka pasur një ndikim të madh në mbarë botën, dhe sidomos në përhapjen e kapitalizmit amerikan. Rockfeller ishte një forcë në punët financiare globale dhe në Punët e Jashtme.

Ndikimi i tij u ndje gjithashtu në Uashington, por edhe në Nju Jork, muze dhe universitete private.

Rockefeller ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Pokantikos Hills në Nju Jork. Lajmin e kanë konfirmuar vetë familjarët e të ndjerit. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 16:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori