Ndodh në Rusi: Tre ton ar bien aksidentalisht nga aeroplani në pistë
Më shumë se tre tonë ari kanë rënë nga një aeroplan ngarkues rus kur me rastin e fluturimit janë hapur rastësisht dyert.

Në aeroplanin "An-12" ishin rreth 9 ton ari dhe një e treta e tyre ka rënë në pistë.

Sipas raporteve fillestare, 172 blloqe ar që ranë nga aeroplani që peshojnë 3.4 tonë, janë gjetur në pistën e aeroportit, ku u bë e ditur që një pjesë e ngarkesës ka rënë për shkak se dyret nuk ishin mbyllur hermetikisht. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2018, ora 15:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori