Ndërron jetë Giulio Andreotti
Ndërron jetë në moshën 94 -vjecare, ish-kryeministri italian, Giulio Andreotti, simbol i pushtetit demokristian dhe një ndër politikanët më të fuqishëm të pas LIIB. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane.

''Andreotti vdiq në shtëpinë e tij në Romë, pas mesditës'', thanë burime të afërta me ish-kryeministrin.

Giulio Andreotti ka mbajtur tri herë postin e Kryeministrit të Italisë tri herë, ndërkohë që gjatë karrierës së tij politike ka mbajtur edhe shumë poste qeveritare me rëndësi. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2013, ora 15:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori