Ndalimi i celularit ne makine nuk pakeson aksidentet
Albeu.com
Ndalimi i përdorimit të celularit nuk pakëson aksidentet në rrugë, megjithëse ekzistojnë prova për lidhjen midis bisedave telefonike dhe incidenteve. Këtë e ka nxjerrë si përfundim një kompani sigurimesh amerikane, që thotë se edhe kufjet dhe artoparlantet e celularëve janë të rrezikshëm.
'Highway Loss Data Institute” ka marrë në analizë të dhënat mbi aksidentet në katër shtete amerikane, ku përdorimi i celularëve pa dispozitive shtesë është ndaluar: pikërisht në New York, Columbia, Connecticut e California.
Shtuar më 02/02/2010, ora 06:20
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori