Ndahet nga jeta legjenda e muzikës Rock&Roll
Pëlqej
Dita e sotme ka nisur me një lajm të hidhur që ka trishtuar të gjithë adhuruesit e muzikës rock&roll.

Muzikanti i njohur Tom Petty është ndarë nga jeta në moshën 66-vjeçare nga shkaqe natyrore.

Petty është gjetur pa ndjenja në banesën e tij në Malibu, e më pas është dërguar në spital, por fatkeqësisht nuk mund të bëhej gjë për të shkruan Blitz.al.

Në një deklaratë për mediat, menaxheri i tij Tony Dimitriades ka treguar se shkaku i vdekjes së muzikantit është një arrest kardiak.

“Ai ndërroi jetë paqësisht në 20:40, i rrethuar nga familjarët, shokët e grupit dhe miqtë”, – shkruhet në deklaratë.

Hera e fundit që Petty performoi në skenë ishte verën që lamë pas në Hyde Park, në Londër.
Shtuar më 03/10/2017, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori