Ndahet nga jeta aktori i "Lord of the Rings" (FOTO LAJM)

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare, aktori Bruce Allpress. Së fundmi ai ka qenë pjesë e filmit të famshëm “Lord of the Rings”, me rolin e Aldor.

Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë familja e tij, të cilët janë shprehur se aktori është ndarë nga jeta në mesin e njerëzve më të dashur.

Allpress gjithashtu luajti në filmin fitues të çmimeve prestigjioze “The Piano” dhe “The Scarecrow”.

Shtuar më 25/04/2020, ora 15:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori