NATO rrethon Rusinë, 10 ditë stërvitje me mijë ushtarë , tanke dhe avionë (FOTO LAJM)

Pëlqej
15 mijë ushtarë të Polonisë dhe 4 të vendeve të NATO-s do të marrin pjesë në stërvitjen "Anakonda 2018" që organizohet në Poloni.

Gjatë stërvitjes do të jetë e rrethuar nga NATO enklava ruse e Kaliningradit, e cila gjendet mes vendeve balltike dhe Polonisë.

Gjatë kësaj stërvitjeje, vendet e NATO-s do të verifikojnë aftësinë në përgjigjen e shpejt dhe koordinimin e përbashkët gjatë situatave të rrezikut. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2018, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori