NATO diskutime mbi mbrojtjen raketore
NATO
Rusia dhe NATO do të diskutojnë planet e aleancës për të ndërtuar një sistem të mbrojtjes raketore në Evropë. Në takim pritet të marrin pjesë ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton.

Sipas NATO-s mburoja raketore do ta mbrojë Evropën nga raketat e lëshuara nga shtete si Irani, por Rusia frikësohet se mburoja do të neutralizojë mbrojtjen bërthamore të saj. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2012, ora 10:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori