Myslimanët dhe të krishterët të bashkohen për të ndalur luftërat
Myslimanët dhe të krishterët duhej të bashkonin forcat për të ndalur dhunën dhe luftërat. Ky ka qenë mesazhi që ka dhënë Papa Benedikti XVI pas protestave që po zhvillohen në disa shtete kundër filmit anti-islam.

"Besoj se ka ardhur koha që të krishterët dhe myslimanët të bashkohen në shprehjen e vendosmërisë ndaj dhunës dhe luftërave", deklaroi kryekleriku i Vatikanit. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2012, ora 18:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori