Mubarak dërgohet në spitalin e burgut
Hosni Mubarak
Ish presidenti Hosni Mubarak, të dërgohet nga spitali civil në Sharm el-Sheik, në Detin e Kuq, të dërgohet në spitalin e burgut.

Këtë urdhër e dha prokurori i përgjithshëm i Egjiptit, Abdel-Maguid Mahmud pas kontrollit shëndetësor të ish presidentit, i cili rezultoi se ai është në gjëndje të mirë shëndetësore për të lëvizur.

Mubarak ishte pranuar në spital për shkak të problemeve në zemër, pasi atij dhe djemve të tij u ishte caktuar burgosja për 15 ditë, ndërsa po zhvilloheshin hetime lidhur me akuzat për korrupsion dhe për rolin e tyre në sulmet kundër protestuesve gjatë disa javëve të demonstratave kundër regjimit të tij. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2011, ora 11:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori