Mubarak, 16 janari, gjykata jep vendimin
Procesi gjyqësor ndaj ish-presidentit egjiptian Hosni Mubarak, dy djemve të tij Gamal dhe Alaa, ish-ministrit te Brendshëm dhe 6 funksionarëve të tjerë të lartë të qeverisë së tij pritet të përfundojë me datë 16 janar ku do të merret vendimi për dënimin e tyre.

Në sencën e radhës së kaluar gjatë dhënies së pretencës prokuroria ka kërkuar dënim me vdekje per Mubarak. Ai akuzohet gjithashtu si fajtor për vdekjen e më shumë se 850 personave përgjatë protestave të vitit të kaluar. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2012, ora 10:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori