Mrekullia që do të shihet nga toka, sot bie shi meteorësh
Shiu i meteorëve “Leonid” do të ndricojë sot qiellin midis 17 dhe 18 nëntorit.

Meteorët do të jenë të dukshëm nga ora 12 e natës e deri në gjashtë të mëngjesit.

Pritet të bien rreth 20 meteorë për çdo orë, edhe pse pamja më e qartë do të jetë larg vendit tonë.

Mundësia më e mirë për t’i parë është në zona të hapura, larg dritave të qytetit.
Shtuar më 17/11/2018, ora 23:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori