Moti i keq, 80 viktima në Europë
Shkon në 80 numri i viktimave të regjistruar nga moti i keq i cili ka përfshirë Evropën ndërsa probleme janë shfaqur në transportin rrugor dhe ajror. Në Ukrainë numri i të vdekurve nga tempretaurat e ulta ka arritur në 43 ku shumica e viktimave ishin të pastrehë.

Ndërsa në Rumani kanë gjetur vdekjen 14 persona ndërsa me qindra të tjerë janë shtruar në spitale. Zyrtarët në Poloni raportuan për 20 të vdekur gjatë këtyre ditëve. Ndërsa viktima janë shënuar edhe në disa vende të tjera si Serbi, Bosnje-Hercegovinë, Republikën Çeke dhe Sllovaki. /albeu.com/

Shtuar më 02/02/2012, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori