Moskë, sërish protesta anti-Putin
Mijëra rusë kanë marshuar të martën në Moskë duke kërkuar dorëheqjen e presidentit Vlladimir Putin dhe realizimin e reformave në sistemit zgjedhor në Rusi.

Në tubim merrnin pjesë rreth 10 mijë vetë, ndërsa organizuesit shprehen se në protestë morën pjesë më se 20 mijë njerëz.Nga ana tjetër, disa liderë të lartë opozitarë rusë, për sot ishin ftuar të paraqiteshin te prokurorët për t`u përgjigjur lidhur me protestën e 6 Majit, e cila përfundoi me përleshje me policinë. /albeu.com/

Shtuar më 12/06/2012, ora 19:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori