Mos thoni nuk e besoj se është e vërtetë, elefantët që futën miliona njerëz në mendime (VIDEO)
Pëlqej
Një video prekëse e një tufe elefantësh që vajtojnë vdekjen e liderit të tyre, ka lënë të gjithë të prekur për shkak të ndjeshmërisë që këto kafshë kanë.

Emocionet nuk mund të përshkruhen shkencërisht, por ekspertët e kafshëve kanë studiuar dhe zbuluar se elefantët kanë një sërë ndjenjash komplekse shumë të ngjashme me njerëzit.

Elefantët ndjejnë pikëllim, gëzim, dashuri, xhelozi, nervozë, zhgënjim dhe stres.

Afër një lumi në Sri Lankë, shtrihej trupi i ngordhur i një elefanti që duket se është vrarë nga një rival. Elefanti i ngordhur ishte lideri i tufës, thuhet sipas MailOnline.

Dhe elefantët mund të shihen duke u mbledhur përreth trupit të ngordhurliderit të tyre, përderisa shumë të tjerë qëndrojnë në heshtje pranë tij.


Shtuar më 23/01/2019, ora 18:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori