E FUNDIT/ Lëkundet Shqipëria, ku ishte epiqendra e tërmetit
Moody: Kriza mund te godase gjeresisht Evropen
Albeu.com
Agjencia Moody, që merret me vlerësimin e aftësive të qeverive për të kthyer borxhet, ka ngritur shqetësimin se kriza mund të godasë sektorin bankar në Portugali, Itali, Spanjë, Irlandë dhe Britani.
Agjencia tërheq vërejtjen se kriza greke mund të ketë efekt “ngjitës” në gjithë sektorin financiar evropian.
Shtuar më 06/05/2010, ora 13:36
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori