"Monstra" Irma drejt Bahamasit, lë pas 10 të vdekur në Karaibe
Uragani Irma në Karaibe ka lënë pas pasoja të tmerrshme dhe ndërkohë pritet që të kalojë në Miami këtë fundjavë.

Stuhia lëvizi mes Kubës dhe Caicos në mëngjesin e kësaj të premteje dhe pritet të lëvizë drejt perëndimit në Bahamas përcjell Albeu.com.

Të paktën 10 vetë dihen të vdekur në ishujt e vegjël të Karaibeve, Barbuda. Në Porto Riko, qindra mijëra njerëz mbetën pa energji dhe shtëpitë e tyre përfunduan të rrënuara.

Kryqi i Kuq vlerëson se 1.2 milionë njerëz tashmë janë goditur nga stuhia dhe paralajmëruan se kjo përbën një kërcënim serioz për miliona të tjerë.

Qendra Kombëtare e Uraganit në Shtetet e Bashkuara lëshoi ​​paralajmërime për stuhi në Floridën jugore dhe evakuimet masive janë bërë që mëngjesin e sotëm. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2017, ora 12:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori