Momenti kur Cameron jep dorëheqjen (VIDEO)
Kryeministri i Britanisë David Camerun, pas rezultateve të referendumit i cili e nxori jashtë Britaninë nga BE, i dha fund sot karrierës së tij pas 6 viteve në Downing Street, me një fjalim emocionues dorëheqjeje.

Ai tha se vendi meritonte një lidership të ri, pas referendumit të mbajtur në Britani të Madhe që përfundoi me shumicën që kërkonte të dilte nga BE-ja.

Gruaja e kryeministrit Sam Cam u pa të prekej eksa burri i saj fliste para qytetarëve dhe njoftoi dorëheqjen. Shihini përmes kësaj fotogalerie këto momente. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2016, ora 12:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori