Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Mogherini: BE nuk do të formojë kurrë ushtri!
Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini, deklaroi sot se Bashkimi Evropian nuk do të formojë kurrë ushtrinë e vet dhe se vetëm një Evropë e bashkuar mund të përballet me sfida të sigurisë, sidomos ato jo konvencionale siç është kërcënimi kibernetik.

“BE kurrë nuk do të formojë ushtrinë e vet. BE nuk është union ushtarak dhe nuk do të jetë kurrë”, tha Mogherini gjatë një vizite zyrtare në Lubjanë. /albeu.com/

Shtuar më 05/09/2017, ora 21:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori