Ministri izraelit bën thirrje për vrasjen e Bashar Assadit: Kemi punë në Iran
Një ministër i Izraelit ka bërë thirrje për vrasjen e presidentit të Sirisë Bashar Assadit, duke shtuar se më pas vendi do të ketë punë në Iran.

Kjo thirrje ka ardhur pas pohimeve të SHBA-ve se Damasku është duke përdorur një krematorium për të djegur trupat e kundërshtarëve politik të Assadit të vrarë masivisht.

"Realiteti se Siria i ekzekuton njerëzit, përdor qëllimisht armë kimike për t'i lënduar ata, dhe tani në lëvizjen më të fundit ekstremiste, është duke i djegur trupat e tyre, kjo nuk është parë në botë në 70 vitet e fundit.

Sipas mendimit tim, ka ardhur koha që ta vrasim Assadin. Pasi t'i kemi këputur bishtin gjarprit duhet të arrijnë të koka e gjarprit, e cila mund të gjendet në Teheran dhe më pas do të merremi edhe me të", ka thënë ministri izraelit Yoav Galant. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2017, ora 15:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori