Ministri hipën mbi kurrizin e kolegut për të kaluar pellgun, ja çfarë bëjnë mediet
Një zyrtar i lartë i qeverisë japoneze është kritikuar të ashpër nga mediet pasi ka hipur mbi kurrizin e kolegut të tij për të kaluar një pellg uji, gjatë vizitës në vendet e goditura nga një tajfun i cili shkaktoi 20 viktima.

Shunsuke Mutai, zëvendës-ministri i rindërtimit, ishte duke vizituar qytetin e Iëaizumi për të vlerësuar dëmin vdekjeprurëse të shkaktuara nga tajfuni "Lionrock".

Ai u pa në televizion duke qeshur dhe duke hipurkurrizin një zyrtari të lartë, në mëyrë që mos ti njomeshin këmbët.

Foto u bë virale në mediat sociale dhe të gjithë kanë kritikuar rëndë zëvendës-ministrin duke e akuzuar se ai nuk e merr seriozisht punën e tij. /albeu.com/

Shtuar më 13/09/2016, ora 15:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori