Mijëra kotele u vranë nëpër laboratore
Një grup për të drejtat e kafshëve ka hedhur në gjyq Departamentin Amerikan të Bujqësisë, duke pretenduar se ka bllokuar lëshimin e informacionit në një laborator mjekësor të Maryland-it që eksperimentoi dhe mblodhi mijëra kotele dekadat e fundit.

Padia thotë se programi qeveritar ka autanizuar mijëra kotele të shëndetshme, pasi i ka eksperimentuar ato për sëmundjet ushqimore tek njerëzit.

Grupi ë kërkon që Departamenti amerikan i Bujqësisë (USDA), i cili drejton laboratorin, t'i japë fund eksperimenteve dhe të zbulojë të gjitha informacionet në lidhje me testet tronditëse.
Shtuar më 07/09/2018, ora 23:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori