Merkel u betua si kancelare e re e Gjermanisë
Albeu.com
Angela Merkel është betuar dje si kancelare e re e Gjermanisë, duke u bërë kështu femra e parë gjermane në këtë detyrë. Merkel e merr postin pas negociatave dymuajshe, ku si përfundim do të drejtojë qeverinë e koalicionit socialdemokrat dhe kristiandemokrat.Gjatë ditës, ajo do të udhëtojë për në Francë, që është vizita e parë jashtë vendi në këtë post.
Shtuar më 23/11/2005, ora 15:46
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori