Merkel, rizgjidhet lidere e CDU-së
Pëlqej
Angela Merkel
Kancelarja gjermane Angela Merkel është rizgjedhur lidere e kristian-demokratëve konservatorë (CDU) për një mandat te pestë dyvjeçar me 90.4% të votave.

Ajo fitoi pa kundërkandidat dhe mbetet liderja e pakontestuar e CDU-së. Kjo parti fitoi 33.8% të votave në zgjedhjet e 2009-ës , por ra në 31% në anketa.

Merkel është kancelare e Gjermanisë që nga viti 2005, ndërsa lidere e partise CDU që nga viti 2000. (albeu.com)
Shtuar më 16/11/2010, ora 09:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori