Merkel në tubim me myslimanët në Berlin
Kancelarja gjermane Angela Merkel i është bashkuar tubimit të myslimanëve në Berlin, të organizuar nga drejtues të fesë islame.

“Gjermania tolerante dhe e hapur” ka qenë motoja e tubimitorganizuar në sheshin qendror të Berlinit.

Organizatorët thanë se përmes protestës kanë për qëllim që të ndërgjegjësojnë njerëzit se islami është fe e paqes dhe se nuk ka lidhje me ngjarje terroriste.

Sot u mbajt edhe ceremonia e varrimit të 7 prej viktimave të masakrës së Parisit./albeu.com/

Shtuar më 13/01/2015, ora 21:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori