Merkel humb zgjedhjet rajonale
Partia e kancelares gjermane, Angela Merkel, ka pësuar humbje të madhe në zgjedhjet rajonale. Demokratët e Krishterë të Merkelit kanë fituar vetëm 26 për qindvotavezgjedhjet e shtetit North Rhine Westphalia.

Social-demokratët e opozitës dhe "Të Gjelbrit" kanë siguruar shumicën, ndërsa Partia Pirate ka marrë më pak se 8 për qindvotave, por ka siguruar vende në asamblenë e shtetit gjerman.

Merkel, e cila personalisht thuhet të jetë mjaft popullore do të përballet me zgjedhjet e ardhshme federale në vitin 2013. /albeu.com/
Shtuar më 14/05/2012, ora 10:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori