Merkel: Fuqia e Bashar Asadit, më e madhe nga sa mendohej
Kancelarja gjermane, duke përkrahur zgjidhjen politikekrizës siriane, u shpreh se fuqia e presidentit sirian ishte më e madhe nga se pritej.

Merkel tha se “Asad është më i fortë se sa prisja”.
Në të njëjtën kohë, ajo mbështet zgjidhjen politikekrizës aktuale në Siri.

Më herët , Asad deklaroi se Perëndimi donte të krijonte hegjemoninë e vet në Lindjen e Mesme, por sirianët dhe Rusia e kundërshtuan atë. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2017, ora 22:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori